wtorek, 18 sierpnia 2015

Twierdzenie, że zrównaliśmy z ziemią okupowane terytoria, nie oddaje tej rzezi, zniszczeń i nieskończonego okrucieństwa. Czyli recenzja "Dwóch braci".

Autor:Ben Elton
Tytuł: Dwaj bracia
Tytuł oryginału: Two Brothers
Wydawnictwo: Piętro wyżej
Data wydania: 23 lutego 2015
Kategoria: literatura piękna

Następna recenzja, którą chciałabym Wam zaprezentować będzie dotyczyła książki pt. "Dwaj bracia" Bena Eltona, angielskiego komika, pisarza i reżysera. Jest on współautorem m.in.: We Will Rock You - musicalu opartego na muzyce Queen oraz Love Never Dies, czyli kontynuacji "Upiora w operze" z muzyką Andrew Lloyd Webbera. Gdy dostałam propozycję zrecenzowania jej, zgodziłam się bez wahania. Historia, a szczególnie średniowiecze oraz II Wojna Światowa, jest czymś, co interesuje mnie od dawna.


Książka została zainspirowana historią rodzinną autora, ale postacie w niej występujące są fikcyjne. Akcja rozpoczyna się w 1920 roku w Berlinie, gdy na świat przychodzą dwaj chłopcy. W ten sam dzień rodzi się jeszcze jedno "dziecko", a mianowicie Narodowosocjalistyczna Niemiecka Partia Robotników, której liderem był Adolf Hitler. 
Autor w niezwykle przemyślany sposób łączy historię narodzin partii i chłopców. Obserwujemy jak partia zdecydowanie dąży do władzy, jednocześnie widząc jak pod wpływem wydarzeń, zmieniają się bracia i jak owe wydarzenia wpływają na ich relacje. Niesamowita i poruszająca opowieść, pozwalająca czytelnikowi zapoznać się z historią, która pokazana jest w bardzo ciekawy sposób. 

Autor posiada niezwykłą zdolność operowania słowem, dzięki czemu książkę czyta się lekko,przyjemnie i szybko.

Podsumowując, jeśli lubisz powieści historyczne, śmiało sięgnij po "Dwóch braci". Osobiście jestem pod jej ogromnym wrażeniem. Powieść jest bardzo poruszająca i sprawia, że czytelnik zżywa się z bohaterami, dosłownie pochłaniając każdą stronę, aby jak najszybciej dowiedzieć się, co przyniesie im los. 
 W tym miejscu chciałabym złożyć wielki ukłon w stronę Bena Eltona za stworzenie tak niesamowitej historii. Osobiście pochłonęłam tę książkę w ciągu dwóch dni i mogę śmiało powiedzieć, że wywarła 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Zapiski książkoholiczki , Blogger