czwartek, 24 września 2015

Zapowiedź: „Serce ze szkła” Kathrin Lange

Serce ze szkła” to powieść, w której miłość splata się ze strachem z nieznaną wcześniej siłą. Pierwsza część „Trylogii serca” Kathrin Lange trafiła do rąk czytelników już 23 września.


Serce ze szkła” to niezwykle emocjonujący love thriller nawiązujący do słynnej „Rebeki” Daphne du Maurier. Zimna i nieprzystępna wyspa, barwnie zarysowane postaci, mroczne tajemnice i rodzące się uczucie sprawiają, że od powieści trudno się oderwać. Dalsze losy bohaterów Kathrin Lange przedstawia w dwóch kolejnych tomach trylogii. Drugi z nich, „Serce w kawałkach” ukaże się w 2016 roku. Wraz z „Sercem ze szkła” wydawnictwo Muza rozpoczyna cały cykl publikacji książkowych gatunku Young Adult.


Opis:
Juli wraz z ojcem, autorem poczytnych romansów, spędza przerwę świąteczną na wyspie Martha’s Vineyard w posiadłości zamożnego wydawcy. Juli od pierwszej chwili jest zafascynowana małomównym synem właściciela, Davidem, którego narzeczona sześć tygodni wcześniej zginęła, spadając z klifu. Chłopak walczy z depresją i wyrzutami sumienia. Nie chce dopuścić do siebie Juli, a jego jedynym powiernikiem jest przyjaciel Henry. Dziewczyna dzień po dniu stara się skruszyć pancerz Davida i rozwiązać tajemnicę śmierci pięknej Charlie. Czy dziewczyna, którą uwielbiali niemal wszyscy na wyspie, uległa wypadkowi, czy sama rzuciła się w morskie odmęty? Ile prawdy jest w opowieści o legendarnej Madeleine, która przed ponad stu laty zginęła w katastrofie statku, rzucając przed śmiercią klątwę na mieszkańców wyspy?
Pytania, które pojawiają się wokół śmierci Charlie, coraz mocniej intrygują Juli. Im więcej wie, tym mniej bezpiecznie czuje się na wyspie. Jej strach wzmaga się jeszcze bardziej, gdy zaczyna wokół siebie obserwować niewyjaśnione zjawiska - zdaje jej się, że słyszy głosy i widzi postać w czerwonej sukni, która wabi ją na skraj urwiska. Kto próbuje wpędzić Juli w odmęty szaleństwa? Duch Madeleine? Zmarła narzeczona?
Jego spojrzenie było niczym cios obuchem. Jakie ma smutne oczy, pomyślałam. Jak ktoś, kto stoi nad przepaścią, jedną nogą już za krawędzią, i cieszy się, że w końcu spadnie. Do dziś nie potrafię wyjaśnić, dlaczego na widok Davida natychmiast pomyślałam o upadku. Lecz wraz z upływem czasu wzrasta we mnie przekonanie, że już wtedy, od pierwszej chwili naszej znajomości, przeczuwałam grozę tego, co miało dopiero nadejść.”

     


Kathrin Lange – pracowała jako wydawca i specjalistka od mediów, zanim w 2005 skupiła się jedynie na pisaniu. Od tamtego czasu zyskała sławę jako autorka powieści historycznych i thrillerów młodzieżowych. 

1 komentarz:

  1. Jestem bardzo ciekawa tej książki :). Zapowiada się fantastycznie. Cieszę się że mam już swój egzemplarz na półce. Niebawem zabiorę się za czytanie :).

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Zapiski książkoholiczki , Blogger