środa, 14 marca 2018

Colleen Hoover - "Point Of Retreat"
A zatem, jeśli twoje serce powie ci,że możesz dać mu jeszcze jedna szanse,obiecuje, tym razem wszystko skończy się inaczej."


Kiedy dostałam "Slammed" byłam zachwycona. Oczywiście recenzję pierwszego cyklu możecie znaleźć niżej w recenzjach. 😉Wydawnictwo YA przygotowało dla nas piękne nowe wydania. Kiedy otrzymałam swój egzemplarz, momentalnie zabrałam się za czytanie. Okładka Nieprzekraczalnej granicy jest piękna, delikatna i myślę, że wpada w oko. Jeśli i wy pokochaliście losy Layken i Willa z pewnością musicie sięgnąć i po tę część. 

"Życie jest trudne. Bywa jeszcze trudniejsze kiedy jesteś durniem."


Jak z poprzedniej części pamiętacie tych dwoje młodych ludzi straciło swoich rodziców. Oboje postanowili zaopiekować się młodszym rodzeństwem oraz walczyć ze wszelkimi przeciwnościami losu. Cudowna i piękna historia o miłości, stracie i zaciętej walce. 


"Chciałbym mieć przyjaciół, którym mogę zaufać, którzy kochają mnie za to, kim się stałem.... a nie za to, kim byłem"


"Point of retreat" to druga część opowieści o losach tej dwójki. Napisana jest z perspektywy Willa. Mija właśnie rok od śmierci Julii. Lake i Will obiecali jej, że wstrzymają się rok ze swoimi zbliżeniami. Ciągle mieszkają po przeciwnych stronach ulicy, razem choć osobno próbują ogarnąć i uporządkować życie. Aby ich system zadziałał muszą włożyć bardzo wiele starań. Chociaż nie jest im łatwo, stają na wysokości zadania. Kiedy ich związek jest w trakcie przejścia na wyższy poziom, wszystko zmienia obrany kurs. Nowe zajęcia, na które uczęszcza Will, zapowiadają się ciekawie, do momentu, kiedy spotyka kogoś o kim dawno pamiętać nie chce. 


"Źródłem siły nie są możliwości fizyczne. Jest nią niezłomna wola."


Wiele różnych emocji towarzyszyło mi czytając tę powieść. Jako, że uwielbiam Colleen jestem oczarowana jej książkami. Historia nie jest przerysowana, ani naciągana. Postacie są realne, przyjemne. Książka wciąga, trzymając w napięciu do ostatnich stron. Napisana jest lekkim językiem, dialogi oraz opisy konkretne, ciekawe. Można się pośmiać, a może i popłakać. Nic innego nie pozostaje mi, jak polecić wam tę serię i oczywiście biec do ostatniej części trylogii!
Moja ocena 
8/10

Anna Gołuch-Bidas

Za możliwość przeczytania książki dziękuję bardzo Wydawnictwu YA!

6 komentarzy:

 1. Mam wielką ochotę na całą tę trylogię, bo tak jak inne książki Hoover zbierają mieszane opinie, tak cała ta seria odbierana jest bardzo pozytywnie i aż się roi od jej pochlebnych recenzji. Nie mogę się doczekać aż pierwsza część wpadnie w moje ręce! *.*

  Pozdrawiam ♡♡

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo chciałabym przeczytać chociaż jedną książkę Hoover :) Myślę, że się nie zawiodę, ponieważ czytałam wiele pozytywnych recenzji na temat jej książek.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Cała trylogia mnie kusi. Pierwsze wydanie mnie nie przekonywało, ale to jest zjawiskowe ;)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Zapiski książkoholiczki , Blogger