poniedziałek, 29 stycznia 2018

K.N. Haner - "Zakazany układ" [PRZEDPREMIEROWO]


Pierwszą książką dzięki, której poznałam twórczość Kasi Haner jest "Morfeusz". A tak w sumie to Katarzyny Nowakowskiej bo tak nazywa się w życiu codziennym. Seria bardzo mi się podobała i budziła ciekawość. Sięgając po cykl "Na szczycie" mój zapał szybko opadł, pierwsze dwie części jeszcze dałam radę, kiedy zaczęłam trzecią, powiem szczerze, rzuciłam ją w kąt i do tej pory nie dokończyłam. Kiedy widziałam zapowiedzi "Zakazanego układu" oraz fakt, ze jest to kolejna seria mafijna autorki, nie czytając opisu, od razu wiedziałam, że muszę ją przeczytać. K.N. Haner to Królowa dramatu! 


"Strach wzbierał we mnie, a on zaczął mnie szarpać. Jego dotyk stał się obcy, a ciało buchało chęcią posiadania mnie za wszelką cenę. Znowu mnie uderzył, a potem wziął mnie siłą. Pamiętam, że byłam tak zszokowana, że nawet nie płakałam. Sadziłam że to koszmarny sen. Rano jednak obudziłam się w zmiętej, zakrwawionej pościeli, cała obolała z siniakami na twarzy i w sekundę podjęłam decyzję, że od niego odchodzę."Życie Nicole nigdy nie było łatwe oraz usłane różami. Po śmierci jej rodziców, opiekę nad dziewczynką przejął Paul. Kiedy miała siedemnaście lat zaczęło miedzy nimi rozkwitać uczucie. Cały czas mieszkała w jego willi, była odseparowana od ludzi. Wychodziła z nim jedynie na bankiety oraz przyjęcia. Wszystko zmieniło się kiedy zaczął ją bić oraz gwałcić. Nicole była tak wykończona psychicznie, że chciała popełnić samobójstwo, wtedy jej drogi skrzyżowały się z Marcusem. Podziwiam postać Nicole. Dlatego że chociaż przeszła przez piekło, nie poddała się. Silna osobowość i wielka waleczność pomogły jej w walce o swoje życie. Dziewczyna nie boi się mówić tego co myśli, i doskonale zna konsekwencje swojego zachowania. Chociaż jest więźniem mężczyzny, czuje się w jego posiadłości jak w domu. Zaprzyjaźnia się z gosposią, która ją wspiera. Z czasem ich życie się zmienia, mężczyzna nie postrzega ją jak swojego więźnia lecz kogoś więcej.
"Ciągle powtarzam w głowie jej imię. Nicole Bright. Tak nazywa się ta mała niedoszła samobójczyni. Dziewczyna, która swoją odwagą, a również niesubordynacją, ogromnie mi zaimponowała. Nie pamiętam kiedy ktoś ostatnio mi zaimponował.  Jej determinacja jednak pochodziła z chęci odejścia z tego świata."


Marcus Accardo to gangster. Bezwzględny, nie mający uczuć ani litości. Jest synem mafioza i od najmłodszych lat się w tym odnajduje. Narkotyki, seks, broń, burdele to dla niego życie codzienne. Jednak widzimy w jego postaci przemianę, którą przechodzi. W momencie kiedy daruje życie obcej dziewczynie, lód wokół jego serca zaczyna topnieć. Nicole się go nie boi, co kompletnie go szokuje. Mężczyzna przyłapuje się na tym, że coraz częściej myśli o dziewczynie.


"Zapominam o niej każdego dnia na nowo. Każdej nocy śnię o brązowych oczach. Co dzień rano myślę o tym jak się czuje [...] Wiem, że przyjdzie czas, w którym dowiem się wszystkiego, ale teraz po prostu muszę odpuścić.

„Zakazany Układ” ze wspaniała powieść, która was zaskoczy! Wciągająca, poruszająca i jedyna w swoim rodzaju! Opis postaci i historia doskonale dopracowane. Moim zdaniem jest to najlepsza dotychczas książka autorki. Przystojniak na okładce, przyciąga spojrzenie. Premiera odbędzie się już w lutym! A kolejną część będziemy mogły poznać już w maju.


Anna Gołuch-BidasZa egzemplarz recenzencki bardzo dziękuje Wydawnictwu Editiored2 komentarze:

Copyright © 2016 Zapiski książkoholiczki , Blogger